Výroba nábytku

Výroba designového čalouněného nábytku


Co je nejdůležitější při výrobě designového nábytku? Výjimečný vkus, drahé materiály, profesionální nářadí, praktická dílna — to vše mají plně k dispozici odborníci společnosti Aellita. Složitý proces vypracování návrhu designu a výběru materiálů odhaluje tu nejvyšší profesionalitu, o kterou od našeho vzniku neustále usilujeme.

Odkud se vzal nábytek Chesterfield?

V seznamu nejznámějších modelů čalouněného nábytku nás přitahuje zejména styl Chesterfield — zdůrazněně aristokratický a důstojný. Jako by v něm ožívaly tradice starodávné Británie, která toho hodně ví o krásných věcech. Trocha historie.

S roky se vytratil prapůvod pohovky: podle jedné verze ji poprvé vytvořil stejnojmenný anglický výrobce nábytku ve 13. století, a podle jiné si nábytek objednal IV. hrabě Chesterfield, známým jako diplomat a státník. V každém případě je rodištěm trendu Hrdý Albion a nyní se tento model rozšířil po celém světě. Nábytek tohoto stylu se vyznačuje několika klíčovými detaily, které jsou spojeny výhradně s ním:

 • pravá kůže jakožto čalounický materiál (nebo koženka jako levnější varianta);
 • prošívané plochy ve tvaru karo pro rovnoměrné rozložení plniva ("capiton");
 • zadní opěradlo a loketní opěrky stejné výšky a měkké konfigurace, podobající se na rozkvétající poupě;
 • nízké uložení s krátkými nožičkami;
 • při pohledu zepředu mají loketní opěrky formu antických svitků;
 • měkké polštáře na sedací části, do kterých je možné se pohodlně "ponořit";
 • ušlechtilé tóny šedé, černé, tmavě hnědé, krémově béžové barvy.

Od tradice k dnešnímu dni


Moderní interpretace dovolují hrát si s barvami a provádět odvážnou kolaboraci textur a odstínů látky. Například velice elegantně a neopakovatelně vypadá v dámském budoáru pohovka Chester červené nebo sněhobílé barvy. Neuvěřitelnou dominantou bude kancelářský nábytek s hladkou lesklou kůží. Exkluzivně a prostě úžasně vypadá světlé čalounění s raženým plazem, které elegantně zapadne do minimalistického obývacího pokoje.

Náš katalog skýtá opravdu velkou svobodu pro výběr jedné z 1000 možností materiálu, včetně ekokůže a textilie. Výroba designového čalouněného nábytku od společnosti Aellita vám pomůže nově se podívat na tvorbu osobního interiéru, ztělesňujícího svůj vlastní vzhled a fantazie. Kromě pohovek můžeme nabídnout:

 1. originální spací soupravy a postele;
 2. vytříbená co do formy křesla, židle a taburety;
 3. vstupní věšáky vyrobené ze strohého dřeva s čalouněným sedákem;
 4. půvabné sedačky jako příslušenství do chodby nebo stylová výzdoba obývacího pokoje.

Neopakovatelný a rozpoznatelný design

Rozkošná konstrukce pohovky ve stylu Chesterfield dokáže dotvořit jakýkoli prostor v klasickém nebo ultramoderním stylu. Model může být použit jako ostrovní kus nábytku, to znamená bez přistavení ke zdi, protože má velice pohlednou i zadní část. Pohodlné zadní opěradlo, zajišťující komfortní oporu zad, bude vyhovovat lidem s jakýmkoliv typem postavy a výškou.

Tým designérů Aellita poskytuje profesionální poradenské služby s vyhotovením podrobného náčrtku. Vezmeme v potaz všechna přání zákazníka, protože respektujeme individuální přístup ke každému projektu. Neoklasicistní, romantický, koloniální — v každém stylu vypadá taková pohovka, orámovaná křesly, elegantně a na svém místě. Bezpochyby: legendární nábytek ve stylu Chester bude vždy na vrcholu módy a zůstane brutálním ztělesněním síly a důstojnosti.

Exkluzivní design jako kompliment vaší individuality


Ať už si vyberete rozkošné baroko (z ital. „prapodivné“) nebo lidové uštěpačné country — máte zajištěn neobyčejný přístup a efektivní výsledek. Designová pohovka nebo křeslo bude okouzlujícím doplňkem celého interiéru, který láká na dotek měkkým a příjemným povrchem. Krása se bezpochyby skrývá ve zvláště důležitých detailech, kterým věnujeme velkou pozornost a nabízíme vám je.

Designéři společnosti Aellita se nachází v neustálém procesu vyhledávání harmonie a vytváří pro vaše potěšení překrásnou kombinaci pohodlí, krásy a estetiky. Pošlete nám poptávku a získejte odbornou radu týkající se jakékoliv otázky, která vás zajímá! V našem ateliéru provedeme veškeré potřebné práce v oblasti přečalounění a tvorby designového nábytku. Vychutnejte si dokonalost linií, pociťte taktilní potěšení, ponořte se do barevné palety — a my vám s tím rádi pomůžeme.